OPRAVA LCD A AMOLED DISPLEJŮ - MODULŮ

Výměna samostatného sklíčka displeje originální metodou

Nabízíme pečlivost, kvalitu rychlost opravy na profesionální úrovní

V dnešní době má značná část telefonů LCD displej i dotykovou vrstvu jako jeden slepený modul. U Samsungů jsou to modely řady Galaxy S nebo Express a v poslední době na technologii AMOLED přechází i jiní výrobci mobilních telefonů. Dle pravidel výrobce je tedy i při sebemenším poškození nutné vyměnit celý LCD modul, který zpravidla nebývá nejlevnější. Výměna samostatného sklíčka je tedy alternativa v případě, kdy došlo k poškození pouze předního skla (90% případů) a zákazník nechce platit výměnu celého drahého kompletu.

KVALITA OPRAVY

Na trhu jsou k dostání poměrně renomovaných čínských prodejců sklíčka s kvalitou "originál" žádné originální sklíčko samozřejmě na trhu nedostanete. Kvalita je srovnatelná s originálem a po dlouhodobém používání jsme nezaznamenali výraznější opotřebení či jiné vady. Samotná kvalita opravy je však velmi různorodá a záleží, jak moc zkušený technik či servis tuto výměnu provádí. V zásadě se dá říci, že i když samostatná výměna sklíčka v běžných dílenských podmínkách nikdy nedosáhne přesně stejných parametrů které má LCD modul při tovární výrobě, zákazník rozdíl nikdy nepozná .

CENA VÝMĚNY

V našem servisu se cena pohybuje od 1000,- Kč za výměnu. Záleží přesně na typu telefonu a požadovaném typu výměny. Důrazně varujeme před "domácí" výměnou sklíčka bez použití speciálního vybavení. Ačkoliv s pomocí fénu či horkovzdušné pistole lze s trochou cviku u některých starších modelů s přiměřeným poškozením (špatně fungující dotyková plocha či zesvětlené spálené fleky na displeji) opravdu alespoň trochu uspět lze,skutečnosti zůstává, že nejčastější příčina výměny kompletního LCD modulu je jeho zničení zákazníkem při pokusu o zcela neodbornou výměnu!

ČASOVÁ NÁROČNOST VÝMĚNY?

Po zhlédnutí některých videí na youtube by se dalo dojít k názoru že „ne více jak 20 minut“ opak je pravdou. Kvalitní výměna včetně optimálního vytvrzení může trvat i déle jak 2-3 hodiny a tedy je v podstatě nemožné jí provést na počkání. Obvykle tedy máte telefon opravený do druhého dne nebo ten samý den pokud je mobilní telefon přinesen dopoledne. Pravdou je, že se dá práce "urychlit" ale vždy na úkor kvality výměny (např. zvýšením teploty při separaci až k hranici při niž dochází k zničení modulu AMOLED (LCD) nebo jen krátkodobým vytvrzením lepidla)

TOP